ثبت نام در قرعه‌کشی خودرو به شرط پیش پرداخت

ایران خودرو

 

کمیته خودرو اخیراً تصمیم گرفته است که از متقاضیان شرکت در قرعه کشی خرید خودرو از دو خودروساز اصلی کشور، 10 درصد قیمت خودرو را در هنگام ثبت نام دریافت نماید. این مبلغ به حساب خودروسازان واریز نشده بلکه به یک حساب واسط نزد بانک‌های عامل آن‌ها واریز می‌شود و پس از مشخص شدن نتیجه قرعه کشی و اعلام فهرست برندگان، وجه واریزی آن‌ها به حساب خودروساز واریز خواهد شد. 

این روش جدید ممکن است بتواند در مقابله با سفته بازی خودرو تاثیر مطلوبی داشته باشد، اما آنچه در روش جدید ثبت نام باعث نگرانی متقاضیان شده این است که در صورت برنده نشدن در قرعه کشی تکلیف وجه واریزی آن‌ها چه می‌شود و تا چه زمانی باید برای پس گرفتن آن انتظار بکشند.

با توجه به این که مهلت ثبت نام در طرح های فروش 3 روز است و قرعه کشی در روز چهارم انجام خواهد شد، همان روز یا فردای آن نیز اسامی برندگان به بانک‌ها اعلام می شود. به این ترتیب مشخص می شود که وجوه واریزی چه افرادی باید بلوکه بماند و این امر از ابتدا تا انتها حداکثر تا 5 روز به پایان رسیده و پس از آن وجه شرکت‌کنندگانی که در قرعه‌کشی برنده نشده‌اند باید بازپرداخت شود. البته این‌ها همه در شرایطی است که به وعده‌ها جامه عمل پوشانده شده و تاخیرهایی که به هزار و یک دلیل می‌توان آن‌ها را توجیه کرد باعث بلوکه شدن طولانی مدت وجه خریداران نزد بانک‌ها نشود. باید کمی منتظر ماند و روش اجرای اولین دوره ثبت نام با قانون جدید را در مهرماه ارزیابی کرد.

 

این مطالب را هم ببینید:

 

قیمت خودرو تا کجا بالا می‌رود؟

 

Hamid گفت:
خیلی مفید بود ممنون. مهلت ثبت نام در این طرح فروش چه زمانی معین شده؟