احتمال سقوط قیمت دلار با افزایش غیرمنتظره صادرات نفت

رویترز خبر عجیبی منتشر کرد که فعالان بازار ارز و به ویژه دلار آمریکا در ایران را به فکر فرو برد. در حالی که صادرات نفت ایران در ماه‌های گذشته و به دنبال تشدید روزافزون تحریم‌های آمریکا در حال رسیدن به صفر بود، به نظر می‌رسد بر خلاف همه انتظارات، صادرات در ماه سپتامبر به رقم قابل توجه 1.5 میلیون بشکه در روز رسیده است.
ادامه مطلب

انتخابات آمریکا و سرگردانی قیمت دلار و طلا

برخی فعالان بازار اعتقاد دارند که مسائل مربوط به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و چالش برانگیز شدن احتمالی نتایج آن، هنوز تاثیر خود را در بازار طلا نشان نداده و قیمت این فلز احتمالا به بالای مرز ۲ هزار دلاری باز خواهد گشت
ادامه مطلب

ثبت نام در قرعه‌کشی خودرو به شرط پیش پرداخت

این روش جدید ممکن است بتواند در مقابله با سفته بازی خودرو تاثیر مطلوبی داشته باشد، اما آنچه در روش جدید ثبت نام باعث نگرانی متقاضیان شده این است که در صورت برنده نشدن در قرعه کشی تکلیف وجه واریزی آن‌ها چه می‌شود و تا چه زمانی باید برای پس گرفتن آن انتظار بکشند.
ادامه مطلب

کاهش ارزش دلار در برابر یوآن چین

ناظران بازار تقویت یوآن را بیش از هر چیز ناشی از ضعف دلار ارزیابی می‌کنند که از ابتدای سال به شدت در حال سقوط بوده است و در مرحله بعد آن را نتیجه بازیابی قدرت اقتصاد چین بعد از بحران کرونا می‌دانند. همچنین برخی پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارند که روند افزایش ارزش یوآن در برابر دلار ادامه خواهد یافت.
ادامه مطلب

قیمت خودرو تا کجا بالا می‌رود؟

بازگشت قیمت خودرو به سطح قیمت های قبل از سال 99 با واقعیت‌های اقتصادی همخوانی ندارد و به طور قطع هرگز رخ نخواهد داد. خودروسازان به دنبال این هستند که مجوز 30 درصدی افزایش قیمت مجدد را از شورای رقابت دریافت کنند.
ادامه مطلب

چرا سرمایه‌گذاری در بیت کوین مطمئن و پرسود است؟

چرا بازار خرید بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال پر رونق است و جذابیت BitCoin در چیست؟   اخیراً یکی از پرتقاضاترین زمینه‌ها برای سرمایه‌گذاری، ارزهای دیجیتال بوده است. هر سال تعداد بیشتری به فعالان در این زمینه افزوده شده و خرید و فروش بیشتری انجام می‌شود. اندازه بازار رمز ارزها به 263 میلیارد دلار رسیده و هیچ بعید نیست که این میزان به زودی جهش بزرگی را هم تجربه کند. از میان نزدیک به پنج هزار انواع …
ادامه مطلب

اوج یا سقوط قیمت دلار پس از انتخابات آمریکا

نظرسنجی‌ها همه پیشتازی جو بایدن دموکرات در برابر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی ایالات متحده را گزارش می‌کنند. شکست ترامپ به طور بلقوه می‌تواند تهدیدی جدی برای دلار به شمار رود و پس از آن ممکن است یورو و ین ژاپن تقویت شوند.
ادامه مطلب