20 شغل محبوب برای کسب درآمد در خانه

 

حتی پیش از شیوع کرونا، کار در خانه روز به روز متداول‌تر می‌شد، در سال 2018 حدود 3.6 درصد از کارمندان آمریکایی نیمی از وقتشان و یا حتی بیشتر را دورکاری می‌کردند و دورکاری در مجموع از سال 2005 تاکنون 159 درصد رشد داشته است.

در ایام همه‌گیری، 51 درصد از کارمندان آمریکایی به شرایط کار در منزل تغییر وضعیت دادند و حالا افرادی که دورکاری می‌کنند بیشتر از همیشه هستند.

با وجود رشد دورکاری، کرونا ویروس تعداد قابل توجهی از موقعیت‌های شغلی را از بین برده است. با میلیون‌ها بیکار و عدم اطمینان نسبت به مزایای بیمه‌ بیکاری، بسیاری از کارجویان متقاضی مشاغل با قابلیت کار در منزل شده‌اند

در عین حال که مشاغل بسیاری با امکان دورکاری وجود دارند، برخی از آن‌ها و بعضی از صنایع بیشتر از دیگران قابلیت پذیرش دورکاری را دارند. برای کمک به کارجویان که بتوانند درک بهتری از بازار کار از خانه داشته باشند، در اینجا 20 عنوان شغلی که دورکاری برای آن‌ها رایج و متداول است را معرفی می‌کنیم.

تیم تحقیقاتی ما حدوداً 100 ساعت زمان برای جستجو در آگهی‌های استخدام صرف کرده است تا 20 عنوان شغلی که که بیشتر با فعالیت‌های دورکاری هماهنگ می‌شوند را پیدا کنند. این شغل ها شامل 100 درصد (تمام وقت) دورکاری از منزل، دورکاری نیمه وقت و یا وجود داشتن امکان انتخاب دورکاری هستند.

اگر به دنبال دورکاری هستید اما نمی‌دانید کدام شغل‌ها این امکان را فراهم می‌کنند، این فهرست می‌تواند با فراهم کردن دید بهتر و ارائه ایده‌هایی به شما کمک کند.

 

1 . حسابدار

حسابدارها به برنامه‌ریزی، تحقق بخشیدن اهداف مالی و اطمینان حاصل کردن از این که مستندات مالی صحیح هستند، کمک می‌کنند. ورود داده‌های مالی، آماده کردن فاکتورها و اداره کردن حساب‌های پرداختنی و دریافتنی وظایف متداول این شغل هستند.

 

2 - مهندس

مسیر شغلی در زمینه مهندسی انواع متفاوتی دارد. مکانیک، عمران، شیمی، برق، کامپیوتر، نرم‌افزار و غیره. مهندسین معمولاً علوم، فناوری و ریاضیات را برای طراحی ماشین‌ها، نرم‌افزارهای کامپیوتری و یا تجهیزات فنی به کار می‌گیرند.

 

3. مدرس

معلمان می‌توانند با استفاده از پلتفرم‌های آنلاین برای هدایت دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف از راه دور کار کنند. آن‌ها با دانش‌آموزان به صورت گروهی و یا تک به تک کار می‌کنند.

 

4. نویسنده

نویسندگان محتواهای متنوعی تولید می‌کنند مثل مقاله، داستان، تبلیغات و راهنمای فنی. نویسندگان می‌توانند در وب‌سایت‌ها، روزنامه‌ها، مجله‌ها، وبلاگ‌ها و شرکت‌هایی که به محتوا نیاز دارند، فرصت‌های کار در منزل پیدا کنند.

 

5. مشاور

مشاوران برای حل مساله‌ها، پیدا کردن زمینه‌هایی که نیاز به ارتقا دارند و پایان دادن به پروژه‌ها به شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک می‌کنند. یک مشاور معمولاً به زمینه‌ای تخصصی و سال‌ها تجربه نیاز دارد. آن‌ها معمولاً در زمینه کسب و کار، تحصیل، سلامت و فناوری اطلاعات استخدام می‌شوند.

 

6. مدیر برنامه

یک مدیر برنامه بر کارها و پروژه‌های مربوط به اهداف کلی یک شرکت نظارت می‌کند. آن‌ها اطمینان حاصل می‌کنند که استراتژی‌ها پیاده سازی شده اند و به دنبال بازگشت سرمایه هستند.

 

7. مدیر پروژه

مدیران پروژه با وظایف تاکتیکی مربوط به پروژه‌های شرکت سر و کار دارند. آن‌ها زمان‌بندی‌ها و بودجه را دنبال می‌کنند، اطمینان حاصل می‌کنند که خروجی‌ها نهایی شده اند.

 

8. خدمات مشتریان

در خدمات مشتریان روی مشتریان تمرکز می‌شود. کارکنان دورکار خدمات مشتریان تماس‌ها، ایمیل‌ها، گفتگوهای آنلاین و شبکه‌های اجتماعی را اداره می‌کنند، به سوالات پاسخ می‌دهند، سفارش گذاری می‌کنند و مشکلات را حل و فصل می‌نمایند.

 

9. مدیر توسعه کسب و کار

مدیران توسعه کسب و کار با نوشتن پیشنهادیه‌ها و یافتن فرصت‌های فروش زمینه‌های جدید کاری را پیدا می‌کنند تا درآمد را افزایش دهند. این نقش به مهارت‌های ارتباطی و شبکه‌سازی نیاز دارد.

 

10. مدیر کاربران

مدیر کاربریان بر روابط با کاربر نظارت می‌کنند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا فروش‌های بلقوه را بلفعل کنند، روابط مثبت با کاربران را حفظ کنند و ارتباطات با آن‌ها را مدیریت نمایند.

 

11. مسئول استخدام

یک مسئول استخدام نامزدهای واجد شرایط برای موقعیت‌های شغلی موجود را جستجو می‌کند. کارهای معمول او شامل نوشتن و منتشر کردن شرح شغل، شبکه‌سازی، مصاحبه با متقاضیان و انجام هماهنگی‌های لازم برای به کارگیری کارکنان تازه وارد است.

 

12. نماینده فروش

فروختن محصولات و خدمات هسته اصلی وظایف نماینده فروش است. این نقش به ارائه و نمایش، شرکت در جلسات فروش و به روز ماندن در خصوص اطلاعات محصولات نیاز دارد.

 

13. توسعه دهنده وب

آن‌ها با استفاده از مهارت‌های برنامه‌نویسی و گرافیک، وب سایت‌های جذاب و خلاقانه می‌سازند. معمولاً متخصص بودن در Html ، CSS ، JavaScript ، JQuery و API ها ضروری است.

 

14. کد گذار پزشکی

یک کد گذار پزشکی برای تشخیص و طی مراحل، کدها را به نمودارهای پزشکی تخصیص می‌دهد. این نقش در بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و گاهی در مطلب‌ها مورد نیاز است.

 

15. مدیر فروش منطقه

وظایف آن‌ها شامل توسعه چشم‌انداز فروش، ایجاد استراتژی‌های فروش، نگهداری از روابط با مشتریان و تحقق اهداف فروش است. این شغل محبوب معمولاً به یک منطقه یا ناحیه مشخص مربوط بوده و نیازمند سفرهای کاری است.

 

16. پرستار

رشد پلتفرم‌های سلامت تلفنی که به بیماران کمک می‌کنند، پرستاری را به شغلی قابل دورکاری تبدیل کرده است. پرستارها برای پاسخ به پرسش‌ها، اراده دستورالعمل‌های درمان و توصیه‌ها از تلفن، ویدئو کنفرانس، پیام‌رسان و ایمیل استفاده می‌کنند.

 

17. تحلیل‌گر داده

تحلیل‌گر داده برای کمک به شرکت‌ها در تصمیم‌گیری از داده‌ها استفاده می‌کند. جمع‌آوری داده، تحلیل آن‌ها و ترسیم نمودارها، تفسیر یافته‌ها و تهیه گزارش از وظایف معمول این شغل است.

 

18. ویراستار

آن‌ها غلط‌های تایپی و گرامری را اصلاح و محتوا را دوباره نویسی می‌کنند تا واضح‌تر و قوی‌تر باشد. یک ویراستار همچنین ممکن است عناوین را بنویسد و ایده‌هایی هم داشته باشد که به نویسنده ارائه کند.

 

19. مدیر پرونده

مدیر پرونده نیازهای کاربر یا بیمار را بررسی و به یافتن منابعی برای کمک کردن به او یاری می‌رساند. این می‌تواند شامل دفاع از بیماران، ارائه راهنمایی و آموزش و ایجاد روابط با بیماران و خانواده آن‌ها باشد

 

20. طراح رابط کاربری

یک طراح رابط کاربری (UX/UI) رابط کاربری یک محصول و تجربه کاربری آن را تسهیل می‌کند. ایجاد نمودارهای طراحی، تولید کدها و اسکریپت‌ها و نمونه‌سازی مفاهیم برخی از وظایف یک طراح رابط کاربری هستند

 

این مطالب را هم ببینید:

نکاتی درباره جستجوی کار جدید

10 علامت وقتی که باید دنبال یک کار جدید بگردید

چگونه کار در منزل پیدا کنیم؟

19 نام مختلف برای دورکاری در جهان کرونایی