آماده کردن ابزارهای شکار شغل

حتماً می دانید که همینطور دست خالی نمی توان به شکار شیر رفت. البته ممکن است با هر سطحی از تلاش بتوان یک کار پیدا کرد،اما مهار کردن یک فرصت شغلی خوب، از شکار شیر هم دشوار تر است و حتماً برای موفقیت در این کار لازم است تا دندان مسلح باشید.

 

1. روزمه خودتان را با موقعیت شغلی مورد نظر هماهنگ کنید.

 

آیا فکر می کنید اگر یک روزمه مرتب داشته باشید، می توانید آن را برای درخواست همه موقعیت های شغلی که پیدا کرده اید ارسال کنید؟ اصلاً اینطور نیست! رزومه ابزاری است برای لیست کردن مهارت ها و صلاحیت های شما و می تواند به استخدام کنندگان بلقوه شما این پیام را منتقل کند که مهارت شما متناسب با نیاز آنهاست. در این صورت با توجه به این که نیاز استخدام کنندگان متفاوت است، چگونه ممکن است رزومه شما برای همه آن ها یکی باشد؟! بنابراین دست به کار شوید و رزومه خود را برای هر موقعیت شغلی اختصاصی سازی کنید. 

باید اطمینان حاصل کنید که کلید واژه ها و نکات کلیدی مندرج در آگهی استخدام شرکت، در رزومه شما برجسته شده باشد. این کار شاید کمی پیچیده به نظر برسد. در صورت تمایل به کسب مهارت کافی برای این کار، می توانید برای دریافت بسته آموزشی رزومه نویسی حرفه ای اینجا را کلیک کنید. 

 

2. سر و شکل رزومه تان را سامان دهید.

 

ظاهر و طراحی رزومه شما، بخش بزرگی از تصور متصدی ارزیابی رزومه ها را شکل می دهد. این که شما چطور توانسته اید اطلاعات مربوط به خودتان را طبقه بندی و ارائه کنید، در ارزیابی شما بیش از آنچه که فکرش را بکنید تاثیر گذار است. شاید جالب باشد بدانید که بخش بزرگی از رزومه های دریافتی توسط شرکت ها این موضوع را رعایت نمی کنند و شما با توجه به این نکته می توانید خودتان را به طرز محسوسی جلو بیاندازید. رزومه شما باید آن قدر گیرا باشد که کنار گذاشتن آن برای هر کسی دشوار و نیازمند اقامه دلیل و برهان محکم باشد. در صورتی که با ابزار های طراحی آشنایی داریدف می توانید با رعایت مواردی که در بسته آموزشی رزومه نویسی شرح داده شده است، به سادگی رزومه خود را سر و شکل بدهید. اگر هم نمی خواهید وقت خودتان را برای پرداختن به این قسمت از کار هدر دهید، می توانید بسته "گنجینه 100 قالب آماده روزمه فارسی و انگلیسی" را از اینجا دانلود کنید.

 

3. یک متن درخواست کار تهیه کنید

 

اغلب برای درخواست یک شغل، پیوست کردن رزومه به ایمیل ارسالی شما کفایت می کند، اما بهتر است در زمان ارسال ایمیل، نامه مختصری هم در متن ایمیل بگنجانید و ایمیل شما حتماً دارای عنوان باشد. دریافت یک ایمیل خالی و بدون عنوان، این پیام را به مسئول بررسی رزومه های می دهد که ارسال کننده آن احتمالاً آدم بی حوصله ای است یا توانایی نوشتن دو خط توضیح درباره درخواستش و یا لااقل یک سلام و علیک ساده را نداشته است. در بسته آموزش رزمه نویسی حرفه ای ، چگونگی تدوین متن ایمیل  هم به طور کامل تشریح شده است.