کتاب هفته - 1: عادت‌های اتمی

کتاب عادت های اتمی

 

 

"عادت‌های اتمی" نوشته جیمز کلیر، یکی از پر فروش‌ترین کتاب‌ها در زمینه توسعه فردی است که به بیان ساده راه‌های ترک عادت‌های بد و افزودن عادت‌های خوب به جعبه ابزار مهارت‌های شخصی می‌پردازد.

 

یکی از جالب‌ترین ایده‌های مطرح شده در این کتاب، روزی یک درصد بهتر شدن با کمی وقت گذاشتن برای عادت‌های جدید است. آقای کلیر اعتقاد دارد که رفتار ما ناشی از سیستمی است که بر افکار و اعمال ما حاکم است. این سیستم ماست که رویه‌های خوب و بد دارد و ما در سطح این سیستم رفتار می‌کنیم. لذا کتاب روی تمرکز بر سیستم کلی به جای تمرکز بر یک هدف خاص تاکید دارد.

 

عادت‌ها همچون اتم‌های زندگی ما هستند. هر کدام یک واحد اساسی است که به بهبود کلی ما کمک می‌کند. در ابتدا این روتین‌های کوچک خیلی مهم به نظر نمی‌رسند، اما به‌زودی موجب تقویت یکدیگر می‌شوند و پیروزی‌های بزرگی را رقم می‌زنند که نسبت به هزینه‌ی سرمایه‌گذاری اولیه‌شان می‌صرفند. آن‌ها کوچک و قدرتمندند. دقیقا عبارت «عادت‌های اتمی» همین معنی را دارد – یک رویکرد یا رویه‌ی منظم که نه‌‎تنها کوچک و سهل‌الوصول است، بلکه منبع قدرت خارق‌العاده محسوب می‌شود؛ عنصری از یک سیستم که موجب رشد ترکیبی می‌شود.

 

ترجمه این کتاب علاوه بر انتشارات هورمزد، توسط نشر نوین نیز به بازار عرضه شده و به سادگی در کتاب‌فروشی‌ها و نیز با جستجویی ساده در اینترنت از طریق فروشگاه‌های آنلاین قابل تهیه است.

 

برای خرید کتاب از سایت فروش "نشر نوین "می‌توانید اینجا را کلیک کنید.

 

 

 

عاطفه آقاکریم گفت:
سلام
من سرپرست خانه هستم دنبال کار پاره وقت هستم. درخواست کار دارم. فروش یا کار فرهنگی متولد ۱۳۵۶,هستم. یک فرزند پسر محصل کلاس نهم دارم. اگر کاری باشد پسرم هم انجام می دهد.
ممنون