با تغییر مدیرمان چطور برخورد کنیم

مدیریت تغییر

 

 

استخدام در هر سازمانی مستلزم داشتن رزومه و انجام مصاحبه است. سپس این رفتار و عملکرد حرفه ای و متخصصانه افراد خواهد بود که بقا و موفقیت آن‌ها در محیط کارشان را تضمین می‌کند. در این مقاله سعی ما بر این است تا با بررسی یکی از چالش‌های مرسوم در محیط‌های کاری و ارائه راهکارهای مناسب به شما کمک نماییم تا با مشکلات شغلی خود حرفه‌ای تر برخورد نمایید.


تغییر رئیس، شوک آور و گیج کننده
کارمندان اغلب از رفتن رئیس خود متعجب و گاهی شوکه می شوند. تصور این که از این به بعد رئیس شما تغییر کرده است، تجربه خوشایندی نیست. این که رئیس شما چگونه و به چه علتی پست خود را ترک نموده، نباید برای شما مهم باشد، بر رفتارتان مسلط باشید و مطمئن شوید که صرف نظر از آن‌چه اتفاق می افتد ، همچنان برای موفقیت آماده هستید. به یاد داشته باشید که تغییر لازمه زندگی است و هیچ چیز در زندگی ثابت نیست.

 

حفظ آرامش
وقتی رئیس شما اعلام می کند که می خواهد شرکت را ترک کند، فکرها  و سناریوهای مختلفی در ذهن شما ایجاد می شود. دوست دارید از دلیل رفتن رئیس خود مطلع شوید که این ممکن است به دلایل شخصی (به عنوان مثال بیماری یکی از اعضای خانواده) یا یک فرصت مصاحبه شغلی و استخدام جدید باشد. رفتن ناگهانی رئیس به معنای عملکرد پایین شرکت و یا رفتن و استخدام شدن شما در جای دیگری نیست. آرام باشید و منتظر بمانید که چه اتفاقی می افتد و مطلع شوید که چگونه می توانید در روند کار کمک نمایید.


حفظ وضعیت موجود 
حتی اگر اوضاع در حال تغییر باشد، به این معنی نیست که باید در کیفیت کار شما خللی وارد شود. به تلاش خود ادامه دهید تا بتوانید در اوایل کار رئیس جدید، ارتباطات مثبت و تاثیر گذار را با او ایجاد نمایید. در طول فرایند انتقال همه چیز باید عادی بماند. حفظ وضعیت موجود به شما کمک نموده تا بر روی شغل خود تمرکز نمایید، نه رئیس سابقتان. حتما رئیس جدید از شما بابت حفظ روال عادی و آرامش در بخشتان قدردانی خواهد نمود.


حرفه ای باشید
چه رئیستان را دوست داشتید چه نه، وقتی رئیستان عوض می شود، حرفه ای عمل نموده و خوراک شایعات را فراهم نکنید. سعی کنید از هیجانات محیط کار دور شوید و به کار خود پایبند باشید. رفتارهای شما گاهی می تواند پیام های اشتباهی به افراد ارسال و موقعیت شما را به خطر بیندازد.


از مراحل بعدی آگاه شوید 
ممکن است بخواهید رزومه استخدام خود را برای شروع کار و مصاحبه شغلی جدیدی به روز کنید اما در حال حاضر بیشترین تمرکز شما باید بر روی شروع مرحله جدید باشد. باید از تغییراتی که به طور بالقوه بر روند کارتان تاثیر دارد آگاه گردید. رئیس جدید باید انتظاراتش را بگوید اما همیشه اینطور نیست. بعضی اوقات رئیس شما نمی داند بعداً چه چیزی پیش می آید. شاید بخواهد در آینده در ساختار تیم خود بازنگری نماید. صرف نظر از چیزی که اتفاق می افتد، حدس و گمان در مورد وضعیت آینده تان شما را به جایی نمی رساند. 


انعطاف پذیر باشید
در دوران انتقال، بهتر است انعطاف پذیر باشید. ممکن است لازم باشد ساعت های اضافه علاوه بر دفتر کار از راه دور هم کار کنید تا همه چیز عادی شود. همکاران جدید استخدام شده، ممکن است با چالش روبرو شوند بنابراین هر زمان که لازم بود به آنها کمک کنید. 


همراهی نمایید
وقتی رئیس قدیم شما رفت، به رئیس جدید گزارش‌های لازم را بدهید. برای برقراری ارتباط با او کمی وقت بگذارید. در مورد وظیفه خود و این‌که روی چه پروژه‌هایی کار می کنید و در این میان مایلید چه کارهایی را انجام دهید تا همه چیز عادی شود توضیح دهید. 

 

 

این مطالب را هم ببینید:

 

مدیرتان را مدیریت کنید!

10 علامت وقتی که باید دنبال یک کار جدید بگردید

چه مهارت‌هایی برای استخدام لازم است؟