چرا سرمایه‌گذاری در بیت کوین مطمئن و پرسود است؟

بیت کوین جایگزین پول

چرا بازار خرید بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال پر رونق است و جذابیت BitCoin در چیست؟

 

اخیراً یکی از پرتقاضاترین زمینه‌ها برای سرمایه‌گذاری، ارزهای دیجیتال بوده است. هر سال تعداد بیشتری به فعالان در این زمینه افزوده شده و خرید و فروش بیشتری انجام می‌شود. اندازه بازار رمز ارزها به 263 میلیارد دلار رسیده و هیچ بعید نیست که این میزان به زودی جهش بزرگی را هم تجربه کند. از میان نزدیک به پنج هزار انواع ارز دیجیتال، بیت کوین از همه پرطرفدارتر بوده و سهمی 60 درصدی از کل مبادلات را به خود اختصاص داده است.

BitCoin اولین ارز دیجیتال نیست و پیش از آن نمونه های دیگری از رمز ارزها وجود داشته اند. فن‌آوری بلاک چین توانست دنیای ارزهای دیجیتال را دگرگون کرده و فرصت‌های بینظیر اقتصادی در این زمینه را هویدا کند. با وجود این که رمزارزهای جدید به طور مدام وارد چرخه معاملات می‌شوند، اما اجماع فعالان بازار بر این است که سرمایه‌گذاری روی بیت کوین مطمئن و سودآور است و حداقل تا ده‌ها سال آینده هیچ رقیبی نمی‌تواند از آن پیشی بگیرد.

بعد از بیت کوین، اتریوم با حجم بازار 47 میلیارد دلار یعنی کمتر از یک چهارم بیت کوین در جایگاه دوم پرفروش‌ترین رمزارزها قرار دارد. فاصله بسیار زیاد بیت کوین با جدی‌ترین رقیب آن نمایانگر قدرت BitCoin در میان ارزهای دیجیتال است تا جایی که رقبا حتی نمی‌توانند به حریم آن نزدیک شوند.

برای ما در ایران، دو دلیل برای رو آوردن به سرمایه‌گذاری بر بیت کوین وجود دارد. یکی این که این رمزارز روز به روز محبوب تر، پر کاربردتر و در نتیجه گران‌تر می‌شود و دوم این که ما به نوسان‌های اغلب افزایشی قیمت دلار عادت داریم و این می تواند به دسیابی ما به سود مناسب در خرید و فروشی منطقی کمک کند.


یک BitCoin در پنج سال پیش حداکثر 463 دلار قیمت داشت و حالا به 11.670 دلار رسیده است. یعنی از پنج سال پیش تا حالا اگر کل سرمایه شما در بیت کوین بود، آن را حداقل 25 برابر کرده بودید. با این وجود هنوز هم دیر نشده است و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین کماکان افزایشی خواهد بود.

البته برای ورود به سرمایه‌گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال لازم نیست حتماً از بیت کوین شروع کنید و می‌توانید با چین لینک یا دیگر رمزارزها شروع کنید. به هر حال شما زمانی می‌تواند سودهای هنگفت به جیب بزنید که معامله‌گری حرفه‌ای باشید و گوش به زنگ اخبار و با بررسی دقیق قیمت ارزها، مدام درست به خرید و فروش بزنید

 

این مطالب را هم ببینید:

اوج یا سقوط قیمت دلار پس از انتخابات آمریکا

«فاجعه ویلموتس»، ۵۰ میلیارد بیشتر از بودجه کمیته المپیک و پارالمپیک!

شناسایی یک نفر با مالکیت ۲۰۰ واحد مسکونی