چگونه بخش مهارت‌ها در رزومه را سازماندهی کنیم

 

مرتب سازی بر اساس مرتبط بودن

 

اگر در حال درخواست برای شغل فروش هستید، تجربه پیشین شما به عنوان یک مکانیک خودرو چندان مرتبط نیست. شما باید به تجربیاتی اهمیت بدهید که در نقش یک فروشنده به کار بیایند. با این وجود اگر کمبود تجربه کاری دارید، در مشاغلی که داشته‌اید به دنبال مهارت‌های کلیدی بگردید که بتوانند مرتبط باشند.

برای مثال، اگر شما به عنوان یک مکانیک مسئول ارائه خدمات مشتریان بوده‌اید، این می‌تواند به عنوان یک مهارت قابل جایگزینی با نقش فروشندگی محسوب شود.

 

 

 

یک بخش نکات برجسته ایجاد کنید

رزومه‌های مدرن به صورت ارزش گرا (Value-Oriented) ایجاد می‌شوند و  به اطلاعاتی نیاز دارند که بیشتر بر اساس دست آآآآنستوردها باشند تا کارها. اگر شما چندین شغل با دستاوردهای متفاوت داشته‌اید، چهارتا از برترین‌های آن‌ها را انتخاب کنید که بیشتر از همه به گنجانیدنشان در بخش نکات برجسته مسیر شغلی‌ افتخار می‌کنید.

اجتناب از ارائه بیش از چهار موضوع در این بخش به برجسته بودن آن‌ها معنی می‌بخشد. شما قرار نیست بخشی با یک فهرست بلند بالا و کسل کننده ایجاد کنید.

 

بر اساس مهارت‌ها دسته‌بندی کنید

اگر در مراحل بالای مسیر پیشرفت شغلی خود هستید، احتمالاً مسئولیت‌های بین بخشی متعددی داشته‌اید. اگر یک مدیر یا هدایت‌کننده عملیات در یک شرکت هستید، مسئولیت‌های شما می‌تواند شامل این موارد باشد: مدیریت کارمندان، هدایت متعادل عملیات روزانه، برقراری ارتباط با سهامداران یا تامین‌کنندگان کلیدی، ایجاد و مدیریت پروژه‌ها و استخدام و آموزش کارکنان.

چه اطلاعات شما بر پایه‌کارها باشد و چه بر اساس دستاوردها، می‌توانید آن‌ها را در بخش‌هایی دسته‌بندی کنید که چند وجهی بودن مسئولیت‌های شما را نمایش دهند.

 

برای مثال:

  • بهبود فرآیند: اطلاعات مسئولیت‌ها و/یا دستاوردهایی که به ایجاد و پیاده سازی فرآیندها برای ارتقای بازدهی در عملیات مربوط هستند.
  • خدمات مشتریان: محتوایی که نشان می‌دهد شما چگونه احسان خوب مشتریان را در شرکت حفظ می‌کنید یا ارتقا می‌دهید.
  • مدیریت تغییر: اطلاعاتی که می‌تواند مربوط به بازسازی چارت سازمانی، ایجاد برنامه‌های آموزش کارکنان و هدایت افراد یا گروه‌ها در راستای بهترین تجربیات شرکت باشد.

 

مهارت‌های سخت و نرم چیزهایی هستند که شما را برای یک شغل تائید یا رد صلاحیت می‌کنند. پس برای کسب بهترین نتیجه، مطمئن شوید که رزومه شما شامل برخی از بهترین مهارت‌هاست.

 

این مطالب را هم ببینید:

20 مهارتی که حتماً باید در رزومه شما باشد

یک رزومه خوب چند صفحه است؟